Těžké plovoucí podlahy

srpen3_22Tak jsem konečně dospěl s děláním rozvodů po domě do stádia, kdy bylo možné položit anhydritovou podlahu. Mimoděk jsem tím docílil toho, že teď v době Vánoc prostě nic na Slamáčku nemůžu dělat, i kdybych chtěl. Jen čekat, až podlaha vytvrdne a větrat. Asi nezbyde než odpočívat :-)

Dodělání terasy

srpen3_22Část terasy jsme dělali při stavbě jižní stěny v červnu. Po udělání omítek jsme se s tesaři nebyli schopni domluvit na termínu, tak to dopadlo podle Murphyho zákonů: začalo mrznout, a já přestal dělat uvnitř domu a vrhli jsme se na terasu. Jinak to byla poslední (spolu)práce s firmou Čanda s.r.o. Kluci, díky za všechno - bez vás by Slamáček nevznikl!

Vápenné omítky a nátěry

srpen3_22Byla to veselá zábava na celý červenec. Takhle jsem si v životě asi nemáknul. A přiznám se, že mám už toho patlání nad hlavu a těším se na práci se dřevem. Ale Slamáček s bílou a červenou vypadá nádherně! Jinak technickej popis a rady pro ty co by chtěli podobnou věc podstoupit chystám na web do rubriky rady, tipy...

Květnový dobrovolnický víkend

srpen3_22Tesaři připravili střechu a o víkendu byli nahlášeni dobrovolníci na její osazování. Tak nezbývalo než abych nalepil hydroizolaci, aby měli na čem pracovat. Od pátku do neděle tu nakonec byl každý den jeden dobrovolník, ale mraky práce udělány! Děkujeme pomocníkům!

Zelená střecha

srpen3_22Tento týden byl ve znamení dělání zelené (tedy zatím hnědé a šedivé střechy) Slamáčku. Spěchali jsme na to, aby to bylo před zimou - kvůli tomu, aby byla přes zimu zatížena střecha a sláma si přes zimu sedala. Rostliny přijdou na řadu na jaře.

 

Železo, beton, hlína, dřevo - 1. a 2. listopadový týden

srpen3_22Konečně se mi po třech týdnech podařilo dodělat bednění a výstuž střešního věnce. Pak přijela betonpumpa a za půl hodiny bylo hotovo... Minulou sobotu jsme na Slamáčku měli den otevřených dveří (v našem případě byla otevřena celá jedna stěna) za časti 30 návštěvníků. A čas jsem si udělal taky na úklid dílny a trochu truhlaření.

Už máme jedno patro! - 2. týden v srpnu.

srpen3_22Za to, co se povedlo tenhle týden v duchu i nahlas hluboce děkuju. Tolik věcí bylo nejistých a mohlo se nepovýst, ale dopadlo to úplně jinak. Máme hotové stěny přízemí! Díky všem kdo za to mohou. A pokud jste u toho nebyli a mrzí vás to, nezoufejte. Stavba stěn dalšího patra bude v pondělí 25. a v úterý 26.8. Kdyžtak se mi ozvěte!

Červen 2014

V červnu jsme konečně dostali stavební povolení. Hned dva dny na to vjel na pozemek bagr, skryl ornici a upravil terén pod domem. To vše ve chvíli, kdy jsem ležel doma s horečkou a bagristu naváděl přes počítač napojený na kameru... Přivezli materiál na sítě. Geodet zaměřil základy a následně jsem rozměřil všech 23 základových patek. A rozkvetly nám netřesky!

Květen 2014

Květen byl ve znamení čekání na stavební povolení. Zatím ho nemáme. Jinak máme nový web a za sebou plno příprav na červencový rozjezd stavby. Na pozemku se nám utěšeně rozrůstá sbírka netřesků na naše zelené střechy. Je zabydlená plechová garáž na dílnu. A máme kadibudku - tak už stavba může začít!