Už máme jedno patro! – 2. týden v srpnu.

Za to, co se povedlo tenhle týden v duchu i nahlas hluboce děkuju. Tolik věcí bylo nejistých a mohlo se nepovýst, ale dopadlo to úplně jinak. Máme hotové stěny přízemí! Díky všem kdo za to mohou. A pokud jste u toho nebyli a mrzí vás to, nezoufejte. Stavba stěn dalšího patra bude v pondělí 25. a v úterý 26.8. Kdyžtak se mi ozvěte!

Po víkendovém stresu u předpovědi počasí (bude pršet či ne?), přemlouvání zemědělců aby se věnovali balíkování slámy a ne sklizni dalších plodin jsem v pondělí dorazil na pole na Vysočině. Tam už byli připraveny naše balíky. V tu dobu už v praze 8 hodin intenzivně pršelo. Tady ani kapka. Je jasné, že nad polem někdo bděl…  Kamion objednaná na 10:00 dorazi ve 12: 30. Původního řidiče chytly zuby a byl na pohotovosti. Do náhradního narazil osobák a řešil to s policajtama. Nicméně se vše nakonec podařilo naložit a nadvakrát v suchu dopravit na stavbu. Tam kluci zatím připravovali pomocné konstrukce na slámu – ostění oken a rohy baráku.

V úterý proběhla zkušební pokládka první části slaměnné stěny.

A ve středu jsme se do toho pustili naplno s pomocí pana Dolejše a jeho autojeřábu a úžasně fungujícího prototypu kleští od „firmy“ Chvátal (design) a Rohlík (úpravy a výroba).Naučili jsme se dělit balíky. A taky je přesně usazovat.

Úkol pro vás: najděte na této fotce hlavu našeho architekta Honzy Mártona! Práce s balíky občas vyžadovala kreativní řešení. zde vtlačování balíku pod parapet okna ve dvojici… A tady vtlačování balíku pod jiný parapet metodou „chrobák“. Vše probíhalo pod bdělým dohledem stavebního dozoru. Janč a Hanča.

A zatímco se na stavbě ještě pracovalo, vedle už se plánoval další postup. Pátek všemu nasadil korunu, když přijely stropní trámy a postupně vytvořili strop nad přízemím.

Když si vzpomenu, jak to tu vypadalo před 1,2,3,4,5 týdny… tak je to opravdu nezvyklý a škvělý pohled! Vítejte u nás doma! … a posaďte se v našem obýváku s výhledem do zahrady.